AMERIKA 2023

Videa z Instastories

autor: Jan Vesták | 12:38 min.

Naše letní kajakářské dobrodružství v USA pomalu končilo. Nechávám v Yellowstone u jezera svůj kajak. Píšu na něj fixou, že je "k dispozici, zdarma, v dobrém stavu". Podepisuji se jako Honza a připisuji svou mailovou adresu. Co se dělo dál, se dozvídám až teď na začátku prosince. Doslovné znění mailu, který mě absolutně nadchnul, potěšil i mile šokoval přikládám níže. Záběr se zanechaným kajakem je na videu v čase 9:57...

Text e-mailu přikládám úmyslně bez úprav, vč. emotikonů, přeložený automatickým překladačem:

Čau Honzíku (pokud se tak jmenuješ 😅)

Zdravíme z Yellowstone. Chtěli jsme ti poděkovat za kajak Honzu 😍 Den, kdy jsme ho potkali, nám navždy změnil život: Jsme zaměstnanci tady ve vesnici Grant, takže k jezeru chodíme docela často. Vždycky jsme viděli lidi jezdit na kajaku a snili o tom, že jimi jednou budeme. Když jsme se zeptali na ceny, zjistili jsme, že si to nemůžeme dovolit, protože jsme super chudí a ani zaměstnanecká sleva by nám nepomohla #latino #easterneurope, tak jsme se šli jen vybrečet k jezeru, protože ve vodě slzy zůstávají bez povšimnutí.

Nicméně, když jsme tam jeli, byl tam. Honza. Zdarma, dobrý stav - vzali jsme to na zkušební jízdu a bylo to báječné. Tak jsme si ho vzali #latino #easterneurope a odnesli zpátky do našich kolejí. Nyní má celá naše komunita Grantů kajak. Ti, kdo to používají nejvíce, jsme my, mezinárodní:
Ángela Vargas - Bogota, Kolumbie
Javier Guijarro-Pamplona, Španělsko
Alberto Benitez- Guadalajara, Mexiko
Dorota Kowalczuková - Slovensko (väčšinou Bratislava)
Ssu ching chan (A-Nei) - Taipei, Tchaj-wan
a další.

Děkujeme za to, že jsou naše dny v Grantu zajímavější. Chodit k jezeru má díky tobě kromě pití ještě jeden účel. Děkujeme, že jsi udělal naše léto ještě úžasnějším, než bylo. Pokud někdy budeš v některém z našich měst/zemí, neváhej nám napsat e-mail 😍

S pozdravem

         Tvoji nejlepší přátelé

PS. Každopádně jsme ti opravdu chtěli dát vědět, že jsme byli opravdu šťastní a jsme opravdu vděční. Šťastné Díkuvzdání! (v příloze pár fotek s Honzou)